Grup Hepsi Fan CLub

..:: Hepsi Hayranlarinin Buluşma Noktasi::..

AnasayfaSSSAramaKayıt OlKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş | 

Hepsiyle Roportaj

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Ask Sakizim
Administrator
Administrator

MesajKonu: Hepsiyle Roportaj   Salı Eyl. 04 2007, 15:47

_Cocuklugunuzda boyle bir yere geleceginizi hic dusunur muydunuz?
_Yada cocukluktaki hayalleriniz neydi?

yasemin: benimde mutlaka sahne ile ilgili bisey olucagi kesindi,cunku aileden gelen biseydi sonucta.
Tiyatrocu olmayi istiyordum.
Ama daha sonra klasik baleye gecince dansci olmaya karar verdim.
Hep degisti bu fikir ama sonradan sarkicilikla dans bir arada olunca,bu grup kuruldu ve simdi burdayiz.Guzel yani.

Gulcin: Ya tabiki dusunuyorduk.Herkesin sen ne olucaksin dedikleri zaman,zaten mikrofon olarak,her tur silindir seklindeki esyayi alip sarki soylemeye calistigim icin boyle bir hayalim vardi yani.

Eren: Benim cocukluk hayalim cok komikti.Ahci olmakti.
Ama bu cocukluk hayaliydi.Sonra ortaokul yillarinda geldigimzde tabiki boyle bir grup olmakti.Ama proje basladiginda da boyle bir tepki alacagimizi cok kisa zamanda buraya gelecegimizi bilmiyorduk.

Cemre: Zaten basindan beri bunu istiyordum.
Tabi klasik bale okudugum icin yani ondan da sahne almak iyi ama,basindan beri bunu istiyordum.
Buraya kadar gelecegimizi tahmin ediyormuyduk derseniz;biraz ukalalik olucak ama,ben ediyordum yani...

_Basarinizda bayan ve guzel olmaniz yuzde kac payi var sizce?

Eren: Bayan olmamiz su sekilde algilanabilir.
Hani yanlizca bayan oldugumuz icin degil ama,kiz grubu hani ilk defa
bu sekilde bir sey yaptigi icin ilgi cekmis olabilir mesela.
%30 olabilir.Bayan olmamiz ve dort kisi olmamiz bence %30 olabilir.

_En son ne aldiniz?

Eren: Marka takintim yok ama orijinal seyler giyinmekten
hoslaniyorum.Genelde herkesin uzerinde olan moda gibi herkesin ustune yapismis giysileri sevmiyorum.Orijinal seyleri daha cok seviyorum.

Yasemin: Dans ayakkabisi adim en son.Nike dan aldim.
Hepimiz aldik yani.

Gulcin: Marka takintim yok ama benimde begendigim bir stil var.
Her markanin bir cizgisi oluyor.Benimde sevdigim bir cizgi var tabiki.
Adidas seviyorum ayakkabida ozlellikle.
Onun disinda boyle cok tercih ettigim kesin budur dedigim bir sey yok.

Cemre: Benim marka takıntım belli bir marka yok. Bazı genel olarak beğendiğim markalar var onların çoğu ürününü beğeniyorum yani tam benlik diye. Ama genelde her şey değil; bazı ürünlerde gidip özel üretim olan şeyleri bulurum; bunun her bedeninden şu kadar var, onları özellikle alırım… severim öyle tek tük olan şeyleri.

_Bugun mesela makyajlarinizi siz mi yaptiniz?

Yasemin: Ben bugün kuaföre gitmedim. Kendi kendime yaptım her şeyi. Saçıma da fazla şey yapmıyorum artık… konserlere çıkarken bazen kendim yapıyorum, daha kolay ve daha pratik. Doğallıktan yana daha çok yakışıyor açıkçası bana kendi halinde bırakmak. Makyajımı da kendim yaptım. Bugün aslında Erenle biz gitmedik kuaföre üşendik. Biz kendimiz yaptık.

Eren: Makyaj eğitimi almadık. Ama artık suratımıza makyözler çok fazla makyaj yapa yapa kendimize en çok yakışanı yavaş yavaş bulmaya başladık. Bir de makyaj nasıl yapılır yavaş yavaş biz de. Ben de bugün kuaföre gitmedim. Zaten saçlarım normal, yani makyajı da kendim yaptım. Birde sürekli kuaföre gidip makyaj yaptırmak… hani gerek yok diye düşünüyorum.

Cemre: Ben istesem makyajı düzgün şekilde yaparım ama artık saç ve makyaj yaptırmak istemiyorum. Hiç hoşuma gitmiyor saç ve makyaj yaptırmak elimde olsa hiç makyajsız şekilde çıkıcam rahat rahat, ama olmuyor yani.

Gulcin: biz hep beraber küçüklüğümüzden beri, sahneye çıktığımız için, kendi makyajlarımızı ve sahne makyajımızı kendimiz yapmak zorunda kalıyorduk. Bu sahne makyajı başka bir şey ama, ben öyle bir şey ki bazen özellikle rimel sürerken batırıyorum ve kendim yapmamayı tercih ediyorum o yüzden; ben de bugün kalkıp kuaföre gittim yani.

_Eren sevgilin neler yapiyor?Nasil biri?

Eren: O ne yapıyor? Normal bir üniversitede okuyor. Biz tabi ki anormal bir üniversitede okumuyoruz. Konservatuar değil. Öğrenci ekonomi bölümünde okuyor. Gerçekten çok alakasız. Ama onun da ruhunda dansçılık ve şarkıcılık varmış. Yaşadığımız bazı ayrıntılarda görüyorum bunu. Bizimle takıldığı sürece baya bir çıkıyor ondan böyle şeyler. O da hayatından çok memnun… bizimle olmaktan çok memnun. Bizimle diyorum, çünkü sırf benle değil yani, hep
birlikteyiz.

_Karinca hikayesi.

Eren: Bahçe katında oturuyorduk. Bahçeli bir evdi. Masada mutfak masasında bal ve reçel hep dururdu. Onlar hani buzdolabına konmuyordu ve çok fazla karıncalanıyordu, karıncaların yolu vardı; şekerin ve reçelin içine girerdi. Ben de küçükken her seferinde ayıklardım çaya ve süte koyarken, reçellerden ayıklamazdım öylece ekmeğimin üstüne sürerdim karıncalarla birlikte.
Karıncaları da çok seviyorum… gerçekten çok seviyorum enteresan şekilde. Onlar bana enteresan şekilde tatlı geliyorlar yani çok çalışkanlar. Öyle çocukken karıncaların çok çalışkan olduklarını öğrenirsiniz ya, çocukken çizgi filmlerden falan… o şekilde işlemiş karıncalarda orda bana yabancı gelmedi uzun süre. 7 sene o evde yaşadım… orda ne güzel ekmek üstüne ayıklamadan yedim çok da yemişimdir muhtemelen karınca.

_Cocukluk anilariniz?

Eren: Ben de kız kardeşimle, benden iki yaş küçük kız kardeşim var, annemler evde yokken evdeki birçok eşyayı kül tablası olsun, abajur olsun bir sürü eşyayı; bir tane böyle kapalı barandamız vardı hepsini oraya taşırdık… ve hepsinin üstüne bir fiyat koyardık… annemler eve geldiğinde onlara satmaya çalışırdık… böyle saçma sapan oyunlar oynardık kardeşimle. Evdeki eşyaları annemlere satıyorduk tekrardan.

Yasemin: Ben bir kere köpeğimle birlikte uyumuştum. Bizim sibirya kurdumuz vardı o zaman daha ona yer yapamamıştık bahçede… apartmanda bakıyorduk bir süre, balkonda kocaman bir kulübesi vardı. Motosiklet geçtiğinde sürekli havlıyor, susması için yanına gitmen gerekiyor… yani ben kulübeye girdim onunla, kulübeden çıkınca yine havlamaya başlıyordu ve ben kulübede onunla birlikte uyudum sabaha kadar. Sabah uyandığımda yalıyordu beni o şekilde uyanmıştım. Çokta büyük, ben de küçüğüm…

_Eren sevigiline hic yemek yaptinmi?

Eren: Hııı?… Yok hayır! Yemek ısıtıyorum ama. Annem yapıp buzdolabına koymuş oluyor. Karnım açıktı diyor sevgilim… iyi tamam, ben sana yemek hazırlayayım diyorum. Mutfakta yemek hazır nasılsa… onları ısıtıyorum bir güzel ve tabaklara diziyorum. Her türden faklı farklı şeyler koyuyorum masaya bir sürü tabakta… güzel oluyor yani masa. Sana yemek yaptım diyorum, ısıtıyorum annemin yaptığı yemekleri bir güzel. Aslında pek bişey yaptığım söylenemez tabi .

_Yemek yaptiniz mi hic?

Cemre: Ben yemek yapamıyorum. Hiçbir şekilde yapamıyorum ama. Yemek ayırt etmiyorum ama özellikle portakaldan uzak dururum… Parfümünü bile sıkmam yani, o kadar o derece… hiçbir şeyini sevmiyorum. Sevdiğim yemekler ise, enginar seviyorum mesela… Mc Donald’sın her türlü şeyini yiyebilirim örneğin… her mönüsünü, her büyüklükte hiç fark etmez.

Gulcin: Yemek yapıyorum… sebzeli tavuk yapıyorum mesela. Ama her zaman tutmuyor tabi. Bir de şey, pasta tipi şeyler, şekerli şeyleri yapmayı seviyorum. Ama yaptığım şeyi bir kez daha yapmamaya karar verdim mi hiçbir zaman ilk yaptığım gibi güzel olmuyor. Her seferinde farklı oluyor. Böyle işte… Kerevizi seviyorum, zeytinyağlı sebze yemeklerini de çok severim

Eren: Yemek yaptım. Ama mesela şöyle, kendi kendime yapamıyorum… anneme telefon açıyorum, anne şimdi ben ne yapıcam diye… ne nerede türünde… ne yapacağımı o bana tarif ediyor… yemeğin tam ortasında anne ben ne yapacaktım diye soruyorum bazen… Güzel bir şekilde yemek yapabiliyorum ama tarifi telefonda almam gerekiyor… Çünkü, bir dahaki sefere yine unutuyorum tarifi. Unutuyorum işte, elimde değil…

Yasemin:Makarna yaptım. Sos yapıyorum değişik tarzlarda böyle, özel soslar yapabiliyorum. Bir de bezelye yemeği yapmıştım.

_Internetle araniz nasil?

Cemre: Ben pek teknoloji özürlü değilim… Takip ediyorum. Teknolojik aletleri de merak edip kurcalarım. Bazen de bozabiliyorum tabi; ama yine de kurcalamaktan geri duramıyorum. İnternetle de ilgiliyimdir. Ama öyle hadi bugün neler olmuş, ne mail gelmiş falan türünde özel bir çabam yok. Arada bir eserse ilgileniyorum ve zaman ayırıyorum yani.

Eren: Genelde teknolojinin çok dışında bir insanım… evde bilgisayarım yok zaten. Kardeşim kullanır sadece. Ama mesela bir tane e-mail adresi alıp, aylarca bakmadığım oluyor. Kendi kendine gidiyor öyle. Sonra bir tane daha adres alıyorum. Şimdi kullandığımı da daha yeni aldım. Millete veriyorum e-mail adresimi bir şeyler yolluyorlardır belki ama ben bakmıyorum… pek internetle haşır neşir değilim yani.

Yasemin: Ben internetle baya haşır neşir oluyorum. Gezerim, severim yani interneti.

Gulcin: Ben interneti seviyorum, özellikle eve geldiğim zaman çok yorgun olduğum için fiziksel bir şeyler yapamıyorum… oturup internette geziniyorum.

Moderatör
Moderatör

MesajKonu: Geri: Hepsiyle Roportaj   Ptsi Eyl. 24 2007, 17:07

süper sagol cnm
Kullanıcı profilini gör
gülayşe
Hepsici Üye
Hepsici Üye

MesajKonu: Geri: Hepsiyle Roportaj   Perş. Şub. 14 2008, 19:06

paylaşım için tşk
Kullanıcı profilini gör
gülayşe